1/41
Najważniejsze
Przebieg
299 000 km
Rodzaj paliwa
Diesel
Skrzynia biegów
Manualna
Typ nadwozia
Autolaweta
Pojemność skokowa
3 000 cm3
Moc
190 KM
Opis
Mercedes Sprinter 319 (model 2011 po pierwszym lifcie w którym zaczęli montować najlepsze w historii silniki 190tki wcześniej były to 184km) w nadwoziu DOKA Max długi przerobiony z pełni aluminiową przemyślaną lekką i zgrabną zabudową autolawety z jedynym słusznym silnikiem 3.0 V6 190tką. Auto osobiście kupione od pierwszego właściciela w Niemczech - auto kupione od właściciela z domu, które było w użytkowaniu prywatnym ze znikomym przebiegiem rzędu 80 tyś km (posiadam sporo zdjęć z momentu zakupu), odrazu po sprowadzeniu wstawione przeze mnie do firmy słynącej w chwili obecnej już na całą Europę z budowy profesjonalnych auto-lawet i zabudów gdzie zostało przerobione na autolawetę i służy do dzisiaj. Auto bardzo ale to bardzo zadbane wnętrze śmiało mogę powiedzieć jak nowe bo jest niewiarygodnie zadbane i baaaardzo czyste fotele i cała reszta są tak zadbane, że wyglądają naprawdę jak nowe i wcale nie przesadzam wystarczy obejrzeć na żywo, lakier również bardzo zadbany bez obić i zniszczeń parkingowych na karoserii nie widać oznak korozji zaraz po sprowadzeniu został zabezpieczony folią PPF w kolorze antracytu (grafit perła). Egzemplarz 100% bezwypadkowy nawet jeszcze przednia szyba jest fabryczna co również jest rzadkością, serwisowany na bieżąco główne przeglądy przeprowadzane w ASO Mercedes Benz Gdańsk, a między przeglądami dodatkowo wymieniany olej na własną rękę ale wyłącznie na oryginałach nawet filtry kupowane oryginały żadnych zamienników, świeżo na 299 tyś km po wymianie oleju z filtrami, a na przed ostatnim przeglądzie po wymianie kompletu hamulców przód i tył tarcze klocki (również kompletny zestaw oryginały MB z aso) jak i po wymianie kompletu opon (Michelin - zawsze najwyższa półka bez jakiegokolwiek oszczędzania). Wszystko udokumentowane na wszystko gruby plik faktur plus regularnie prowadzona książka serwisowa - auto bardzo doinwestowane wzorowo serwisowane posiadające śmiesznie niski przebieg jak na sprintera V6 dlatego też auto sprawuje się doskonale nie jest zmęczone jak inne V6tki bo wiem jak ciężko jest kupić ładną, bardzo przyjemnie się nim podróżuje, silnik pracuje wzorowo mruczy pięknie z miłą chęcią można przed maską rozłożyć leżak i posłuchać tego pomruku bo praca tego motoru to prawdziwa muzyka dla uszu maniaków motoryzacji i nie tylko. Zabrzmi to nie wiarygodnie ale z drugiej strony nie bardzo mi zależy aby ktoś w to uwierzył czy też nie ale prawda jest taka, że to pierwsze auto w mojej historii gdzie tak długo biłem się z myślą o sprzedaży i wystawiam go naprawdę z bólem zdając sobie sprawę, że nie odkupię już takiego w razie jak będzie ponownie potrzebny, ale z drugiej strony bez sensu aby stał i był sporadycznie używany jak przez ostatni czas i wiem cena do okazyjnych nie należy ale proszę znaleźć dokę V6 z klimatyzacją webastem niezmęczoną zadbaną nie po budowlańce czy innej firmie gdzie nie dbano o auto z prawdziwym niskim przebiegiem w doskonałym stanie potem przerobić ją na auto lawetę z jakimś sprytnym lekkim aluminiowym najazdem i wtedy podliczyć koszty to wówczas wyjdzie na to, że cena tej wcale zła nie jest już pomijając fakt, że egzemplarz jest naprawdę ładny i zadbany pomijając fakt, że te auta trzymają ceny jak złoto w między czasie pracując na siebie. Auto doskonale sprawdza się z podwójną lawetą myślę, że jest wręcz stworzone do niej nawet specjalnie jej nie czuje, a dzięki dłuższemu rozstawowi kół prowadzi się z lekkością pewnie i nie ugina się do tyłu pod ładunkiem jak krótsze modele bo jest idealnie rozłożona masa ładunku pomiędzy osiami.
Ponadto z ważniejszych też raczej rzadko spotykane w sprinterach:
- Cudowne pompowane fotele z podłokietnikami (tak oba- rzadkość!!!)
- Klimatyzacja
- Webasto fabryczne na pilota
- Reflektory BiXenonowe + spryskiwacze
- Tempomat
- Komputer pokładowy rozbudowany
- Regulacja kolumny kierownicy
- Dodatkowo podgrzewane lusterka
- Systemy kontroli trakcji
- Nawigacja
- DVD (filmy można oglądać)
- Alu felgi fabryczne MB (oryginały kupione w salonie MB!) z niemalże nowymi oponami MICHELIN
- Multi kierownica skórzana fabryczna kupiona nowa w salonie Mercedesa (za 6 tyś złotych) - oryginalną również posiadam w komplecie była jak nowa nawet nie wytarta ale chciałem skórzaną
- Zasłonki
- Przyciemnione szyby
- Dodatkowe zabezpieczenie
- Kompletna zabudowa auto lawety aluminiowa bardzo lekka (bez problemu dwie osoby najazd podnoszą) + wciągarka na pilota
- Halogeny
- Fabryczny alarm
- Kabina tzw DOKA jedyne najważniejsze kryterium zaraz za silnikiem dla mnie przy zakupie sprintera gdzie można normalnie funkcjonować podczas wyprawy po auta do Niemiec albo przewózki auta i normalnie się wyspać prawie jak w kamperze a nie jak w puszce na sardynki
- Oklejony folią PPF, maska dodatkowo oklejona w folii ala karbon (fabryczny kolor karoserii to granatowy)
- Hak do 3,5t (fabrycznie)
- Najazd pełen aluminium - długość 4,7m, najazdy również pełen alu długość 2,5m które idealnie chowają się w środek, wjeżdżają bez problemu niskie auta typu porsche
- Łóżko na całą szerokość tylnego rzędu z materacem zrobione na zamówienie gdzie można się naprawdę fajnie wyspać jak w domu (oryginalne siedzisko posiadam dodatkowo w komplecie)
- Tachograf
- Wciągarka
- Tyle resory wzmocnione (specjalne dla autoalwety - nie uginają się pod ładunkiem i na pusto są bardzo komfortowe)
- Most fabrycznie w wersji szybkiej (ciszej w środku i spalanie mniejsze)
- Fabrycznie tapicerowana i fabrycznie wygłuszona kabina dlatego w środku jest fajnie cicho w porównaniu do innych (wszystko oryginał)
- Pełna dokumentacja w fabrycznym futerale wraz z książką serwisową i kompletem kluczy plus pilot do webasta
✔️ Sprzedaż na umowę (auto prywatne), możliwość zakupu auta od ręki za gotówkę (PLN lub EURO) lub pomagamy w uzyskaniu kredytu.
⭐ UWAGA⭐ Przed przyjazdem PROSIMY o telefoniczne umówienie wizyty.
☎️ Kontakt WYŁĄCZNIE telefoniczny w godzinach pracy firmy 10.00-17.00, sobota-niedziela NIECZYNNE.
☎️ Telefon:
26 czerwca 2026 22:24
Szczegóły
Podstawowe
Marka pojazdu
Mercedes-Benz
Model pojazdu
Sprinter 319
Kolor
Szary
Liczba miejsc
2
Rok produkcji
2011
Rodzaj paliwa
Diesel
Pojemność skokowa
3 000 cm3
Moc
190 KM
Typ nadwozia
Autolaweta
Skrzynia biegów
Manualna
Dopuszczalna ładowność
1480 kg
Dopuszczalna masa całkowita
3500 kg
Historia Pojazdu
Kraj pochodzenia
Niemcy
Przebieg
299 000 km
Stan
Używany
Zarejestrowany w Polsce
Tak
Bezwypadkowy
Tak
Serwisowany w ASO
Tak
Finansowanie
Potrzebujesz finansowania?
Ustaw warunki kredytu jaki Cię interesuje - na tej podstawie wybierzemy ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Kwota finansowania (PLN)
PLN
Min. 6 000 PLN - Maks. 200 000 PLN
Okres (miesiące)
Wyposażenie
ABS
ASR (kontrola trakcji)
CD
Centralny zamek
Elektryczne szyby
DVD
ESP (stabilizacja toru jazdy)
Hak/Zaczep
Kabina sypialna
Klimatyzacja manualna
Komputer pokładowy
Nawigacja GPS
Ogrzewanie postojowe
Poduszka powietrzna kierowcy
Radio fabryczne
Wspomaganie kierownicy
Wielofunkcyjna kierownica
Tempomat
Tachograf
Informacje o sprzedającym
Auto-Arek Wyłącznie bezwypadkowe i zadbane auta od pierwszych właścicieli z Niemiec. ⭐⭐⭐⭐⭐
Firma
Sprzedający na OTOMOTO od 2010
Kontakt bezpośredni
Więcej opcji kontaktu
Godziny otwarcia
poniedziałek
10:00 - 17:00
wtorek
10:00 - 17:00
środa
10:00 - 17:00
czwartek
10:00 - 17:00
piątek
10:00 - 17:00
sobota
Zamknięte
niedziela
Zamknięte
Znajdź na mapie