OBSERWUJ NAS:

Motoryzacyjne marzenia
i rzeczywistość

Tegoroczny, ósmy już Raport Internetowy Samochód Roku, to motoryzacyjne podsumowanie 2018 roku, w oparciu o statystki wyszukań i wystawień aut nowych i używanych oraz rejestracji aut na podstawie danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. Motywem przewodnim tegorocznego Raportu są auta marzeń i te, których rzeczywiście szukamy dla siebie. Dlatego przeanalizowaliśmy najdroższe i najmocniejsze samochody, które wystawiane są na Otomoto oraz sprawdziliśmy jaki model jest najczęściej oglądanym autem w sieci… I tu czeka Was niespodzianka.

Zobacz raport ISR

Jakich aut szukamy na
Otomoto?

Co roku wybory internatów pokazujemy w Raporcie Internetowy Samochód Roku. Zeszłoroczny zwycięzca w kategorii aut nowych osobowych spadł na czwarte miejsce. Motywem przewodnim tegorocznego Raportu są auta marzeń i te, których rzeczywiście szukamy dla siebie. Pewien niemiecki producent aut premium po raz pierwszy w historii wskoczył na pierwsze miejsce, a jeszcze trzy lata temu był na pozycji dziewiątej. Niespodzianki i przetasowania rankingów dotyczą też aut osobowych używanych i dostawczych do 3,5 tony!

Zobacz raport ISR

Czy diesel przegrywa z benzyną i jak się mają auta elektryczne?

Ogólnoświatowy trend rezygnacji z diesla widać już w Polsce. Dlaczego jednak w 2018 roku wśród wystawień używanych aut osobowych na Otomoto, tych z silnikiem diesla nadal było więcej niż benzynówek? Na to pytanie odpowie Raport Internetowy Samochód Roku! Nasi eksperci komentują też w Raporcie sytuację na polskim rynku motoryzacyjnym w kontekście samochodów elektrycznych i hybrydowych. Po raz pierwszy w 2018 roku liczba elektryków i hybryd wystawianych na Otomoto przekroczyła 10 tysięcy!

Zobacz raport ISR

Procent wyszukań aut osobowych, używanych ze względu na paliwo, na przestrzeni lat