Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 1
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 2
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 3
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 4
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 5
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 6
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 7
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 8
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 9
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 10
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 11
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 12
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 13
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 14
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 15
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 16
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 17
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 18
Zdjęcie 1 z 19

1/19

Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 1
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 2
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 3
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 4
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 5
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 6
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 7
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 8
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 9
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 10
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 11
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 12
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 13
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 14
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 15
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 16
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 17
Subaru Impreza 2.0R Automatik Sport - 18
Last slide CTA thumbnail

Najważniejsze

Przebieg

148 793 km

Rodzaj paliwa

Benzyna

Skrzynia biegów

Automatyczna

Typ nadwozia

Sedan

Pojemność skokowa

1 994 cm3

Moc

150 KM

Opis

Sprzedam Subaru Imprezę, która była moim małym spełnieniem marzeń. Najchętniej bym jej nie oddawał, ale dach mojego domu niestety ma inne plany…

W skrócie:

  • Silnik: 2.0 benzyna (156 KM) + kultowy napęd Symmetrical AWD + automat (CVT)
  • Rok i przebieg: 2013 r., niecałe 149 tys. km
  • Wersja: Sport (wygląda szybciej niż jedzie, ale robi robotę)



Historia i przeszłość:
Auto sprowadzone ze Stanów w 2014 roku z minimalnym przebiegiem zaledwie 18 tys. km. Dla pełnej transparentności zakupiłem raport i na końcu galerii zdjęć wrzucam fotki, jak samochód wyglądał na aukcji w USA. Szkoda była kosmetyczno-blacharska – ucierpiało poszycie prawego tylnego błotnika i drzwi. Cała konstrukcja (podłużnice, podłoga bagażnika), przód oraz zawieszenie były nienaruszone, a żadna poduszka powietrzna nie wystrzeliła. Auto od 12 lat jeździ prosto, bezpiecznie i przewidywalnie po polskich drogach. Możliwość weryfikacji na dowolnej stacji diagnostycznej.


Co było robione:

  • Świeży serwis (przy 148 500 km): Zrobiona płukanka, nowy olej + filtr silnika, filtr powietrza i kabinowy, dezynfekcja klimatyzacji.
  • Na początku roku naprawiony prawy próg (korodował w miejscu dawnego uszkodzenia) + bieżące zaprawki lakiernicze.
  • W 2025 wleciał nowy akumulator Varta, nowe tarcze i klocki na obu osiach, wyczyszczony był układ odpowietrzania paliwa.
  • Skrzynia biegów: Przy 120 tys. km (2024 rok) poprzedni właściciel wymienił olej w CVT – skrzynia chodzi płynnie, nie wyje i nie przeciąga biegów.


Dodatki i modyfikacje:

  • Rozpórka przednia Staffa (żeby auto było sztywniejsze niż moje postanowienia noworoczne).
  • Podwójny tłumik końcowy (brzmi ładnie nisko, nie jest za głośny).
  • Ładniejsza, skórzana kierownica z łopatkami (zamontowana przez poprzedniego właściciela dla wyglądu i wygody – same łopatki wymagają zmiany sterownika skrzyni do symulowania biegów, nie bawiłem się w to).
  • Dodatkowy, dyskretny wskaźnik OBD pod panelem klimatyzacji – fabryka „zapomniała” o wskaźniku temperatury płynu chłodzącego na desce co mnie irytowało, więc dołożyłem minimalistyczny cyfrowy - pokazuje też napięcie i parę innych bzdteów.
  • Hak (na rowery lub przyczepkę z materiałami budowlanymi).
  • Alufelgi: Rial 17" na lato (widoczne na zdjęciu) + zimowe Enzo 15".
  • Dwa komplety dywaników (welur na lato, guma na resztę roku),
  • radio z Navi/BT,
  • trzecia tablica rejestracyjna pod platformę rowerową oraz polska instrukcja i książka serwisowa.


Oprócz tego posiadam sporo innych dobroci dla zdecydowanego kupca :)

  • Prawie całą prawą tylną ćwiartkę (próg + kawałek nadkola) – kupiłem ją profilaktycznie do naprawy progu, ale blacharz ostatecznie poradził sobie bez wycinania całości - zdrowy element zostaje dla Ciebie.
  • Oryginalną tylną belkę zderzaka (została po montażu haka, jest nieco podkorodowana, ale sprawna).
  • Sportowy wkład filtra powietrza Simota (obecnie założony jest nowy, zwykły papierowy, ale ten wystarczy wyczyścić, naoliwić i można zakładać).
  • Garść zapasowych spinek i innych dedykowanych plastików, które chomikowałem na zaś.
  • jak znajdę to również nowiutki pendrive z logo STI dający +10 do lansu :D


Minusy (tak, posiada minusy oprócz tego na klemie - wygląda świeżo, ale to jest 13-letnie auto):

  • Silnik, jak na Boxera przystoi, lubi czasem łyknąć oleju. Ja dolewałem około 0,5 l na 1500–2000 km (w zależności od tego czy więcej mieście czy w trasie). Norma dla tych jednostek (nawet wg producenta), ale lojalnie uprzedzam, żeby sprawdzać bagnet, a nie tylko płyn do spryskiwaczy. W komplecie dodaję to co zostało z ostatniej wymiany - będzie na jedną dolewkę :)
  • Skrzynia CVT potrafi się czasem "zająknąć" (delikatnie szarpnąć) w ruchu miejskim w okolicach 30 km/h na niskich obrotach. Poza tym działa bezbłędnie. Jeżdżę tak od początku – z tego co się dowiadywałem to również standard - pomaga wymiana jednego z czujników, ale nigdy mi to na tyle nie przeszkadzało (ani się nie nasilało), żeby to ruszać.
  • Prawdopodobnie do wymiany prawe przednie łożysko (zaczyna być coś słychać przy skręcaniu w lewo).
  • Jedna z osłon wydechu czasem wpada w rezonans i udaje grzechotnika - przestaje przy dodaniu gazu.
  • Tylne nadkola mają początki korozji – klasyka w japończykach, warto się tym zająć przed kolejną zimą.
  • Lakier: Jak ktoś szuka ideału pod koc, to auto wymagałoby korekty lakieru - ja chciałem najpierw założyć zderzaki z WRX lub Levorga ale finalnie do tego nie doszło.


Napisałem chyba wszystko co sam wiem o tym samochodzie. Odpala, jeździ, skręca, hamuje i robi to dokładnie tak, jak powinno Subaru. Spoiler i podwójny wydech skutecznie przypominają o rajdowym rodowodzie, a jednostka FB20 ze zmiennymi fazami rozrządu w połączeniu z CVT nie rujnuje portfela - trasa 7-8 litrów na 100, miasto 8-9l. Jadąc spokojnie drogami krajowymi bez większego wysiłku da się zejść nawet poniżej 7 litrów.
Sam bałem się przy zakupie tej skrzyni CVT ale działa zupełnie inaczej niż te "tramwajowe" z hybrydowych Corolli. Dodatkowo w Subaru większość rzeczy jest plug and play - Forestery z krajowego rynku śmigają po naszych drogach z tymi skrzyniami i wszystko jest git, nie też ma problemu z dostępnością części.
Auto daje ogromną frajdę z jazdy, jest takie "analogowe", nie ma poczucia, że jedzie się komputerem na kołach - ja po dwóch i pół roku nadal mam uśmiech na twarzy jak do niej wsiadam :)

Cena: 33 333 zł do negocjacji wyłącznie na miejscu. Sprzedaż na fakturę (prowadzę działalność gospodarczą zwolnioną z VAT). Kupujący jest zwolniony z podatku PCC 2% w urzędzie skarbowym.

Auto do obejrzenia w Gliwicach lub obok Toszka - do dogadania. Zapraszam do kontaktu.
Jak oglądasz ogłoszenie na OLX to na Otomoto jest więcej fotek :)

 

19 czerwca 2026 21:55

Szczegóły

Podstawowe

Marka pojazdu

Subaru

Model pojazdu

Impreza

Wersja

2.0R Automatik Sport

Kolor

Inny kolor

Liczba drzwi

5

Liczba miejsc

5

Rok produkcji

2013

Generacja

IV (2011-2016)

Data pierwszej rejestracji w historii pojazdu

VIN

Kup ten pojazd na raty
Oblicz

14/14 zweryfikowanych pól

Szczegółowe dane pojazdu zostały zweryfikowane poprzez porównanie ich z rządową bazą danych

Finansowanie

reklama

Potrzebujesz finansowania?

Ustaw warunki kredytu jaki Cię interesuje - na tej podstawie wybierzemy ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Kwota finansowania (PLN)

33333

PLN

Min. 6 000 PLN - Maks. 200 000 PLN

Okres (miesiące)

Wyposażenie

Interfejs Bluetooth

Radio

Zestaw głośnomówiący

Gniazdo USB

System nawigacji satelitarnej

System nagłośnienia

Ekran dotykowy

Informacje o sprzedającym

Kuba

  • Osoba prywatna

  • Sprzedający na OTOMOTO od 2015

Kontakt bezpośredni