Volvo V40 - 1
Volvo V40 - 2
Volvo V40 - 3
Volvo V40 - 4
Volvo V40 - 5
Volvo V40 - 6
Volvo V40 - 7
Volvo V40 - 8
Zdjęcie 1 z 9

1/9

Volvo V40 - 1
Volvo V40 - 2
Volvo V40 - 3
Volvo V40 - 4
Volvo V40 - 5
Volvo V40 - 6
Volvo V40 - 7
Volvo V40 - 8
Last slide CTA thumbnail

Najważniejsze

Przebieg

314 500 km

Rodzaj paliwa

Diesel

Skrzynia biegów

Manualna

Typ nadwozia

Kombi

Moc

115 KM

Opis

Witam! Do zaoferowania mam fajne i wdzięczne autko jakim jest Volvo V40 z silnikiem 1.9D i mocą 115km z połowy 2003roku. Bardzo sobie szanuję swój czas dlatego proszę Cię abyś uważnie przeczytał opis a ja postaram się uwzględnić w nim wszystko co istotne, choć nie będę w stanie opisać każdego szczegółu gdyż to jedno z kilku aut, które posiadam. Samochód kupiłem na początku 2022roku jako pojazd zastępczy gdyż moje auto, które służyło mi do jazdy na co dzień wymagało naprawy blacharsko-lakierniczej więc wypadło na Volviaka, które miało być ze mną jedynie 2 może i 3 miesiące do czasu jak naprawię BMW. Auto nabyłem w dość dobrych pieniądzach ale z mankamentem. Nie grzał nawiew i z tego co pamiętam puchły przewody od chłodzenia. Wtedy była zima więc trzeba było się zająć tym. Diagnoza wykryła w układzie dwutlenek węgla. Kojarzę, że poprzedni właściciel mówił mi, że blok silnika będzie do planowania. Dla mnie nie problem usługa wtedy kosztowała ok 800-1000zł – nie ma tragedii (autkiem bardzo dobrze mi się jeździło i byłem mega zadowolony z jakości, którą dostałem za takie pieniądze) Oddane auto do planowania, ale z tego co majster-fachowiec-inżynier powiedział, niestety coś tam jest przekrzywione i nie ma sensu tego planować bo nic to nie da... Jestem elektrykiem, nie mechanikiem dlatego słucham się mądrzejszych od siebie w tej dziedzinie :) No i zaczęły się pierwsze problemy... :) szukamy nowego serca, serca, które ożywi V40. Znalezienie nie było problemem ponieważ, było dużo ofert z takimi motorami, problem to było wyłącznie wybrać ten właściwy. Podzwoniłem w kilka miejsc i intuicyjnie wybrałem gościa gdzieś w okolicach Wrocławia. Pojechałem ponad 300km w jedną stronę i udało się zakupić za 1800zł silnik, który był podobno przed wyjęciem sprawdzany. Więc ogarniamy fachowca z polecenia, który podjął się przeszczepu... no wszystko fajnie, pięknie, tylko jak już silnik został wyciągnięty to: zadzwonił do mnie mechanik z informacją, że sprzęgło jest zmęczone i czy wymieniamy czy zostawiamy. No myślę sobie, odkręcone to robimy... i cyk kolejne 2000zł za tarczę sprzęgła :) ale jak robić to robić dobrze, prawda? -Prawda! Ogólnie mechanik kozak. Wiadomo, silnik umyty wyczyszczony, nowe filtry oleje, przepatrzone panewki i ogólna kondycja silnika, coś tam zostawił, coś co było lepsze przełożył z mojego, coś co było lepsze w tym co kupiłem to zostawił i tak to wszystko posklejał, że na prawdę wszystko było perfecto ideolo muchas gracias i inne takie słowa, których nie rozumiem. Cóż, mój pierwszy serwis kosztował mnie ok 5000zł ale tak byłem zadowolony z tego samochodu, że ja na prawdę nie chciałem się z nim rozstawać i po takim serwisie zostanie ze mną na dłużej. A teraz wymienię dlaczego: -silnik dość zrywny, elastyczny -auto w środku dość komfortowe -audio lepsze niż w nie jednym nowszym autku -spalanie na bardzo dobrym poziomie, teraz chcecie konkrety co nie? Macie! 4.2l/100km – zrobiony rekord przy 300km 5.5l/100km – eco 7l/100km – realna jazda po mieście styl mieszany nie kojarzę aby spalanie przekroczyło mi 10l/100km ( czasem dałem w palnik ) -ciekawy kolor karoserii -tanie części -tempomat -ksenony, które na prawdę robią robotę w nocy -skrzynia biegów, coś pięknego tak precyzyjnej ciężko jest nie docenić. Ten samochód jest jednym z kilku, ale najczęściej służył mi do pracy. Nie jestem handlarzem, ale czasami się przywiązuje do rzeczy z którymi coś przeżyłem ciekawego, dlatego w rodzinie pojawiło się kilka aut i każde z ciekawą jakąś historią :) W następnych miesiącach zregenerowałem turbosprężarkę, wymieniłem tarczę, klocki hamulcowe, wężyki hamulcowe, wachacze komplet, ręczny nie działał to zestaw regeneracyjny i tył hamulcowy również ogarnięty, linka ręcznego, nabijanie i odgrzybianie klimatyzacji, czujnik wałka rozrządu i wału. Oczywiście olej silnikowy, płukanka i L&M cereatec (to już mój rytuał od 8lat) Czyszczenie wtrysków, nowe żarniki ksenon i pewnie jeszcze wiele innych pierdół o których nie pamiętam. W aucie nic nie puka nic nie stuka, zawieszenie pięknie zbiera, nie buja na boki, nie wybija go na wertepach, samochód ma moc, jest elastyczny, biegi wchodzą jak marzenie, sprzęgło łapie tak jak powinno, nic się nie ślizga, nic nie trzepie, nie falują obroty Ale tu się pojawiło właśnie jakieś ALE, V40 zaczął mieć jakieś humorki, raz na jakiś czas potrafi zgasnąć i nie ma tu żadnego wspólnego mianownika czy jest zimno, czy jest ciepło, czy przejechałeś nim 5 km czy 500 km, czy to się zdarzyło 2 razy w ciągu dnia czy raz na 2 miesiące. Żadnych objawów, że może mu coś dolegać a potrafi zgasnąć, jednym razem odpali od razu drugim, trzeba go męczyć pół godziny. Pierwsza taka oznaka po wymianie zregenerowanego turbo po ok 20km. Auto zgasło. Nie chciało odpalić. Przyjechał znajomy z komputerem usunął błędy i wszystko było okej. Minęło z 3-4miesiące znowu zgasł. Odpalił od razu, pojeździł miesiąc bezawaryjnie i znowu to samo. Auto z tym przypadkiem było u 3 mechaników każde mówiło, że nie ma błędów i wszystko jest okej. Później zaczęło się to pojawiać coraz częściej dlatego od 2 lat to auto to w sumie cały czas stoi. Ja pracuje w Niemczech. Teraz 8 miesięcy stało to auto pod blokiem nie chciało odpalać. Wróciłem z Niemiec. Podpiąłem nowy akumulator i odpalił bez problemu, jeździ wszystko pięknie żadnych oznak, że coś może być nie tak. Szukałem rozwiązań, dlatego wymieniłem te czujniki wałka rozrządu, wału, był sprawdzany czujnik wysokiego ciśnienia, kluczyk czy immo nie gubi, na diagnostykę komputerową, na sprawdzanie wtrysków do firmy, która powiedziała, że sprawność tych wtryskiwaczy to 80% i że to bardzo dobry wynik, że nic nie przelewa, że usunęli błędy, dolali paliwa i wszystko jeździło a ja po 470km znowu stanąłem... specjalista od Volvo w moim mieście sprawdzał VIDA że wszystkie połączenia i komunikacje pomiędzy sterownikami są okej, sprawdzał szczelność wężyków paliwowych i wszystko okej, wiadomo wymienione filtry paliwa itd. Ja obstawiam, że gdzieś jakiś kabel musi 

25 czerwca 2026 21:31

Szczegóły

Podstawowe

Marka pojazdu

Volvo

Model pojazdu

V40

Rok produkcji

2003

Przebieg

314 500 km

Rodzaj paliwa

Diesel

Moc

115 KM

Typ nadwozia

Kombi

Skrzynia biegów

Manualna

Napęd

Na przednie koła

Kolor

Niebieski

Kraj pochodzenia

Holandia

VIN

Kup ten pojazd na raty
Oblicz

Finansowanie

reklama

Potrzebujesz finansowania?

Ustaw warunki kredytu jaki Cię interesuje - na tej podstawie wybierzemy ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Kwota finansowania (PLN)

6000

PLN

Min. 6 000 PLN - Maks. 200 000 PLN

Okres (miesiące)

Historia pojazdu

-20%

Zanim zdecydujesz się kupić samochód, zapoznaj się z jego historią. Pobierz raport za opłatą.

Informacje o sprzedającym

Użytkownik OLX

To ogłoszenie zostało opublikowane na OLX.

Kontakt bezpośredni