1 września 2023

Kierowca BMW potrącił na pasach matkę z 3-letnim dzieckiem. Policja publikuje nagranie ku przestrodze

Koszmarny wypadek w Puławach. Fot. Policja Lubelska/Twitter
Koszmarny wypadek w Puławach. Fot. Policja Lubelska/Twitter

Matka ze swoim 3-letnim synkiem trafili do szpitala po potrąceniu na przejściu dla pieszych w Puławach. Kierowca BMW wjechał na pasy mimo czerwonego światła. Policja publikuje w sieci przerażające nagranie z chwili wypadku. Ku przestrodze.

Koszmarny wypadek

Do tego koszmarnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorek 30 sierpnia na ul. Lubelskiej w Puławach (woj. lubelskie). 27-letni kierowca BMW wjechał z dużą prędkością na przejście dla pieszych, mimo że miał czerwone światło. Rozpędzone auto potrąciło matkę i jej 3-letnie dziecko. Oboje z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala.

„Gdy piesi zaczęli wchodzić na przejście (zgodnie z przepisami) na zielonym świetle, rozpędzone auto pojawiło się na pasach, potrącając dwoje pieszych. Siła uderzenia była tak duża, że matka i jej dziecko w ułamku sekundy znaleźli się w powietrzu” – przekazał Andrzej Fijołek z lubelskiej policji. (ZOBACZ też: „Zombie” na drogach. Ze smartfonami wchodzą wprost pod samochód).

Nagranie z tego wypadku na swojej stronie i na Twitterze opublikowała lubelska policja. Wideo opublikowano ku przestrodze, aby pokazać skutki nieodpowiedzialnego zachowania.

Sprawę bada policja

Na miejscu zatrzymano 27-letniego mężczyznę, który kierował BMW. Badania wykonane na miejscu wykazały brak obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja pobrała jednak od niego próbkę krwi, aby sprawdzić czy kierowca nie znajdował się pod wpływem innych substancji odurzających.

„Przypominamy o konsekwencjach prawych za spowodowanie poważnego wypadku. Jeżeli osoba poszkodowana odniesie ciężkie obrażenia ciała, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat” – mówi rzecznik policji.